Szkoła podstawowa klasy 4-6 » Fairyland 4-6 (niewieloletni)

Fairyland 4

Jenny Dooley, Virginia Evans
Fairyland 5

Jenny Dooley, Virginia Evans
Fairyland 6

Jenny Dooley, Virginia Evans

Opis serii

Fairyland 4 koncentruje się na stopniowym poszerzaniu umiejętności językowych uczniów: bogaceniu zakresu słownictwa i struktur gramatycznych oraz rozwijaniu wszystkich czterech sprawności językowych. Ponadto dostarcza licznych okazji do wprowadzania podczas zajęć z języka angielskiego elementów innych przedmiotów szkolnych - matematyki, historii i przyrody. Treściowa zawartość podręcznika również została starannie przemyślana - świat realny przeplata się tu ze światem fantazji, wszystkie poruszane zagadnienia odpowiadają zainteresowaniom grupy wiekowej, dla której kurs jest przeznaczony, a także służą kształtowaniu właściwych postaw: otwartości na nowe doświadczenia, tolerancji, dbałości o własne zdrowie i środowisko naturalne. Materiał zawarty w podręczniku i towarzyszącym mu zeszycie ćwiczeń jest przeznaczony do realizacji w trakcie 70–80 godzin lekcyjnych. 

Fairyland 5 i 6 to kolejne części serii. Tym razem uczniom towarzyszą sympatyczne nastolatki - Lee, Harry, Emma i Mona, które posiadają niezwykłe moce, umożliwiające im przeżywanie fantastycznych przygód - wycieczkę na wirtualne safari, schwytanie sklepowego złodzieja czy uratowanie wieloryba. Do grona bohaterów serii dołączyła też nowa postać - ELF, elektroniczny asystent z gier komputerowych. Do krainy fantazji i przygód niezmiennie prowadzą uczniów ciekawe i wesołe dialogi oraz różnorodne - praktyczne i zarazem twórcze - zadania. Kurs wyróżnia się także idealnym przystosowaniem treści nauczania do wieku ucznia, jego potrzeb i oczekiwań, bogatym materiałem ilustracyjnym i ciekawym doborem tekstów.

 

Najważniejsze cechy

  • interesujące i zabawne dialogi łączące świat magii ze światem realnym;
  • wpadające w ucho piosenki i rymowanki;
  • stopniowe rozwijanie wszystkich czterech podstawowych umiejętności językowych;
  • prace ręczne i projekty do samodzielnego wykonania oraz zadania przeznaczone do umieszczenia w portfolio językowym;
  • komiksy, których celem jest zachęcanie do czytania dla przyjemności;
  • cykliczne wprowadzanie i powtarzanie materiału językowego;
  • sekcje poświecone nauczaniu angielskiego w kontekście innych przedmiotów;
  • kolorowy zeszyt ćwiczeń.

 


Nr dopuszczenia MEN

Zobacz»

 

Poziom biegłości językowej wg CEF

Fairyland 4 - A1
Fairyland 5 - A2
Fairyland 6 - A2 

 

Opis komponentów

Podręcznik (Pupil's Book)

Podręcznik Fairyland 4 został podzielony na sześć modułów, podręczniki Fairyland 5 i - na 10 modułów. W każdym module umieszczono dwa segmenty. Powtórki materiału znajdują się po każdym module. Atrakcyjna tematyka i ogromna różnorodność ćwiczeń odpowiadających potrzebom różnych stylów uczenia się sprawia, że dzieci harmonijnie i efektywnie rozwijają cztery sprawności językowe - słuchanie, czytanie, pisanie i mówienie. Korzystając z podręczników z serii Fairyland, uczniowie nie tylko uczą się języka angielskiego, ale także wzbogacają swoją wiedzę o świecie. Sekcje Go Green! uświadamiają wagę kwestii ekologicznych i uczą, jak dbać o środowisko, sekcje Our World dają możliwość poznania kultury innych krajów, a dzięki segmentom Our School uczniowie używają języka angielskiego do wykonywania ćwiczeń związanych z innymi dziedzinami wiedzy.


Interaktywny eBook (Interactive eBook) - dotyczy Fairyland 4 i 5

Interaktywny eBook to podręcznik w wersji multimedialnej. Jest przeznaczony do odtwarzania na komputerze. Zawiera teksty, ilustracje, ścieżki dźwiękowe, nagrania filmowe, interaktywne ćwiczenia, gry i słowniczek. To nowoczesne narzędzie edukacyjne wzbogaca pracę z tradycyjnym podręcznikiem oraz pomaga uczyć się skutecznie i bez stresu!


Zeszyt ćwiczeń (Activity Book)

W pełni kolorowy zeszyt ćwiczeń proponuje ćwiczenia z elementami zabawy, utrwalające i powtarzające materiał zawarty w każdym segmencie podręcznika. 


Vocabulary & Grammar Practice

Zbiór znakomitych ćwiczeń utrwalających i porządkujących materiał zawarty w podręczniku. Pierwsza część książki została poświęcona ćwiczeniu i utrwalaniu słownictwa. Uczniowie dopisują polskie odpowiedniki do list angielskich wyrazów tworząc samodzielnie minisłowniczki. W drugiej części znalazły się niezwykle przejrzyste wyjaśnienia zagadnień gramatycznych wraz z przykładami i materiałem do ćwiczeń.


Książka nauczyciela (Teacher’s Book)

Książka nauczyciela (zawierająca również strony podręcznika i dodatkowe zadania) - szczegółowy przewodnik po treści podręcznika.


Książka nauczyciela (Teacher’s Resource Pack)

Zbiór niezwykle przydatnych materiałów w postaci dodatkowych zadań i ćwiczeń utrwalających.


Karty obrazkowe (Picture Flashcards) - dotyczy Fairyland 4

Karty obrazkowe ułatwiają zapamiętywanie słownictwa dzięki łączeniu słowa z ilustracją.


Płyty CD do wykorzystania w klasie (Class Audio CDs).

Płyty zawierają nagrania do wszystkich zadań ćwiczących rozumienie ze słuchu znajdujących się w podręczniku i zeszycie ćwiczeń. Piosenki zarejestrowano w dwóch wersjach: wokalnej i instrumentalnej.


Płyta DVD - dotyczy Fairyland 6

Na płycie DVD znajduje się animowany film przedstawiający przygody bohaterów podręcznika.


Oprogramowanie do tablic interaktywnych (Interactive Whiteboard Software) - dotyczy Fairyland 4 i 5

Unikatowe oprogramowanie do tablicy interaktywnej. Program zawiera setki ćwiczeń i zadań ze wszystkich modułów podręcznika oraz ilustracje, teksty i nagrania. Mogą one być zaprezentowane jednocześnie całej klasie i używane interaktywnie. Nauczyciel stojący bezpośrednio przy tablicy może prowadzić lekcje, obsługiwać komputer i kontrolować pracę uczniów. Więcej


Materiały dodatkowe:

 

Siedziba firmy

31-462 Kraków, ul. Pilotów 71
egis@egis.com.pl
0801 340 444

Dział sprzedaży wysyłkowej

33-100 Tarnów, ul. Kochanowskiego 30
egis@egis.com.pl
(14) 627 46 69, (14) 631 96 15

Zamknij